• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Gemilerde Tahıl Var

Gemilerde Tahıl Var

ABONE OL
26 Aralık 2022 22:32
Gemilerde Tahıl Var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Savaş nedeniyle Ukrayna’da bekleyen Türk gemileriyle ilgili bilgi veren Karaismailoğlu, 22 gemimizin Karadeniz’de beklediğini söyledi. Karaismailoğlu, Rusya’nın kontrolündeki Azak Denizi ve Kerç Boğazı’nda bekleyen ayçiçeği yağı yüklü Türk gemilerinin haftalar önce döndüğünü anımsatarak, şöyle konuştu:”Şu anda özellikle Ukrayna’nın Karadeniz’deki sahillerinde bekleyen 22 gemimiz var. Bunlardan çoğu Türk sahipli. kralbet Türk bayraklı olanlar da var içinde. Hatta bugün Ukrayna Büyükelçisi ile istişare yaptık. O gemileri oradan almamız gerekiyor.
“90 MÜRETTABAT VAR”
Başlarda 200’ün üzerinde mürettebat vardı, onların bir kısmını tahliye ettik. Şimdi 90 mürettebat var ama onlar tahliye talebinde bulunmadı, gemiyi terk etmek istemiyorlar.
“GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR
“Gemilerde tahıl, ayçiçeği yağı, kömür ve demir var. 50 güne yaklaştı. Gemi sahipleri de tedirgin, müjdeli haber bekliyor. Biz de teyakkuz halindeyiz. Arama Kurtarma Merkezimizden çalışan gemi adamlarıyla sürekli irtibattayız. Hem Rusya hem Ukrayna tarafıyla görüşmelerimiz devam ediyor.
“SAVAŞ ORTAMI HER ŞEYİ ALTÜST EDİYOR”
Türkiye’nin dışında başka ülkelerin de gemileri var. Bölgede yaklaşık 100 gemi bulunuyor. Bir an önce bunların kurtarılması lazım ama savaşın bitmesi lazım. Ayrıca geminin dışında limanda özellikle Ukrayna tarafında ihracat bekleyen yükler var. Diğer taraftan aslında bizim limanlarda Ukrayna’ya gitmek üzere bekleyen yükler de bulunuyor. Savaş ortamı her şeyi altüst ediyor.”

aviator oynanan siteler

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk