• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Beklenen Açıklama Geldi

Beklenen Açıklama Geldi

Kurban Bayramı nedeniyle hayvan pazarlarına getirilen ancak satılmayan kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak.

ABONE OL
11 Temmuz 2022 13:11
Beklenen Açıklama Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramı nedeniyle hayvan pazarlarına getirilen ancak satılmayan kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak.

Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan açıklamada kurban pazarlarında getirilen ancak satılamayan kurbanlıkların 13 – 17 Temmuz tarihleri arasında satın alınacağı duyuruldu.

ESK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Üreticilerimizin 13-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında en yakın ESK Kombinalarına veya sözleşmeli kesimhanelere başvurmaları halinde, kurbanlıkları Kurum karkas alım fiyatlarından satın alınacaktır.

Et ve Süt Kurumu kesimhanelerine üreticimizden gelen bütün talepler karşılanacak olup ödemeler 10 gün içerisinde üreticilerimizin hesaplarına aktarılacaktır.

Kurum karkas fiyatlarımız;  I. kalite dana 94 TL/Kg, II. kalite dana fiyatı 80 TL/Kg’dir. Küçükbaş hayvanlarda ise kuzu alım fiyatı 88 TL/Kg,  toklu fiyatı 82 TL/Kg, koyun alım fiyatı 70 TL/Kg’dir.

Et ve Süt Kurumu ayrıca üreticinin nakliye ve bakım masraflarını dikkate alarak cari karkas kilogram alım fiyatlarına ilave olarak 1 TL/ Kg prim ödemesi yapacaktır.  Örneğin, 300 kg karkas ağırlığı olan büyükbaş hayvan alımıma ilave olarak hayvan başına 300 TL; 25 kg koyun karkasına da hayvan başına 25 TL ilave ödeme yapılacaktır.

ALIM FİYATLARI VE KOMBİNA ADRESLERİ

Kurum alım fiyatlarımız ile ilgili detaylar için: https://www.esk.gov.tr/tr/11931/Alim-Fiyatlari

Kurumumuz kombinaları iletişim bilgileri için: https://www.esk.gov.tr/tr/10229/Kombinalarimiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk