• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER

Çin’in Jiangsu Eyaleti Düşük Karbonlu Tahıl Hasadına Destek Veriyor

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geç mevsim pirinç hasadı tamamlanmak üzere. Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinde çiftçiler tüm tahıl depolarını doldurmak üzere kabuklu pirinci kurutmak için gece gündüz çalışıyor.

Geç mevsim pirinç hasadı tamamlanmak üzere. Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinde çiftçiler tüm tahıl depolarını doldurmak üzere kabuklu pirinci kurutmak için gece gündüz çalışıyor.

Çalışmaları kolaylaştırmak için Jiangsu, eyalet genelinde çiftliklerde ve şirketlerde 4.000’den fazla hava kaynaklı ısı pompalı kurutucular kurdu.

Bu kurutucularla bir ton tahılı kurutmak 5,62 ABD dolarına mal oluyor. Kömürlü veya akaryakıtlı kurutucuların aynı iş için maliyeti ise bunun dört katı.

“Shuyang, Jiangsu’nun en büyük tahıl üreticisi. Çiftçilere hasat ve kurutma makinelerini daha verimli kullanmayı öğretmek için Shuyang elektrik tedarik şirketi ile birlikte çalışıyoruz. Ayrıca ilçe genelinde elektrikli tahıl kurutucuları kullananlara kapıdan kapıya hizmet verdiğimiz gibi, tahıl kurutmanın ve tarımsal üretimin diğer birincil süreçlerinin enerji tedarikini güvence altına almak ve elektrik maliyetlerini azaltmak için çalışıyoruz.”
Fosil yakıt kullanan geleneksel tahıl kurutma teknikleri ile karşılaştırıldığında, hava kaynaklı ısı pompalı kurutma, daha az enerji harcamanın ve daha az kirletici üretmenin yanı sıra daha fazla güvenlik ve rahatlık sağlıyor.
4.000’den fazla hava kaynaklı ısı pompalı kurutucu, her gün ortalama 35.000 ton tahıl işleyerek yıllık kömür tüketimini yaklaşık 74.500 ton azaltıyor.
“Son yıllarda, tahıl kurutma şirketleri için elektrik taleplerine göre makul elektrik tüketimi planları hazırlıyoruz ve tarımsal üretimin yeşil modernizasyonunu ilerletmeye yardımcı oluyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk