• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Emekli Veysel Atacan, Pandemi Sürecinde Baba Ocağına Dönüp Küçükbaş Hayvancılık Yapıyor
  • Ajans Tarım
  • Genel
  • Emekli Veysel Atacan, Pandemi Sürecinde Baba Ocağına Dönüp Küçükbaş Hayvancılık Yapıyor

Emekli Veysel Atacan, Pandemi Sürecinde Baba Ocağına Dönüp Küçükbaş Hayvancılık Yapıyor

"Salgında 65 yaş üstü yaşlılara sokağa çıkma kısıtlamasına karar verildiğinde hareketsiz kalmamak için kendimi memleketime attım. Benim için en önemli şey hayvanı doğada görebilmek. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğimi söyleyen Atacan, büyük bir çiftlik kurup profesyonel olarak besicilik yapmayı hedefliyor.

ABONE OL
27 Mart 2023 21:06
Emekli Veysel Atacan, Pandemi Sürecinde Baba Ocağına Dönüp Küçükbaş Hayvancılık Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Salgında 65 yaş üstü yaşlılara sokağa çıkma kısıtlamasına karar verildiğinde hareketsiz kalmamak için kendimi memleketime attım. Benim için en önemli şey hayvanı doğada görebilmek. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğimi söyleyen Atacan, büyük bir çiftlik kurup profesyonel olarak besicilik yapmayı hedefliyor.

Atacan’ın yaşına göre çok dinamik olduğun söyleyen çoban Hasan Önçırak da “Doğup büyüyüp büyük şehre göç eden birinin geriye dönüp hayvancılık yapması bana gayet doğal geliyor. O gün bugün burada hayvancılıkla uğraşıyorum. Benim için en önemli şey hayvanı doğada görebilmek. Sabah kalktığımda sürünün doğaya yayılmasını, oğlakların annelerinde süt içişini seyretmek bambaşka bir şey. Atacan bey yaşına rağmen çok fazlasını yapıyor. Onlar büyüdükçe daha çok hayvan sahibi olup bu işi daha profesyonelce yapmak istiyoruz” dedi.

Tarım ve besiciliğe yakın ilgi duyan Atacan, salgın sürecinde aldığı özel izinle geldiği köyünde, küçükbaş hayvan yetiştirmeye başladı. 5 keçiyle başladığı küçükbaş hayvanların sayısını 56’ya çıkaran Atacan, çocukluk yıllarında hayalini kurduğu hayvan yetiştiriciliğini gerçekleştirdi. Pazar ilçesi Ortayol köyünde doğup büyüyen, ardından Ankara’ya göç eden emekli Veysel Atacan, büyük bir çiftlik kurarak profesyonel olarak hayvancılık yapmayı hedefliyor.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk