• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
ESK satılmayan kurbanlıkları alacak mı?

ESK satılmayan kurbanlıkları alacak mı?

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, bizim Et ve Süt Kurumumuzun kalan hayvanlar ile ilgili bir tedbiri var. Eğer vatandaşımız kestirmek, satmak isterse kurumumuz hazır.

ABONE OL
06 Temmuz 2022 20:06
ESK satılmayan kurbanlıkları alacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Kurban Bayramında talebi karşılamaya yetecek kurbanlığın olduğunu söyleyerek, “Ayrıca bizim Et ve Süt Kurumumuzun kalan hayvanlar ile ilgili bir tedbiri var. Eğer vatandaşımız kestirmek, satmak isterse kurumumuz hazır. Ulaştıkları takdirde hayvanları değerlendirmeye hazır bekliyoruz” dedi. Bu açıklama Et Süt Kurumunun önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de bayramda üreticinin elinde kalan hayvanları alacağı şeklinde yorumlandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı Belediyesi Kurban Satış ve Kesimhane Yerini gezdi. Pakdil, talebi karşılamaya yetecek hayvanın olduğunu belirterek, “Küçükbaşta son günlere kalan hatta bayramın 1’inci, 2’nci gününde de pazarlaması yapılabilecek hayvanlar var; ama yetiştiricilerimiz büyükbaşta satışlardan memnun görünüyor. Ayrıca bizim Et ve Süt Kurumumuzun da kalan hayvanlar ile ilgili bir tedbiri var. Eğer vatandaşımız kestirmek, satmak isterse kurumumuz hazır. Ulaştıkları takdirde hayvanları değerlendirmeye hazır bekliyoruz” dedi.

EHİL OLMAYAN BIÇAĞI ELİNE ALMASIN

Kurban kesimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarıda bulunan Pakdil, “Ehil olmayanlar bıçağı eline almasın. Hayvanlar küpeli mi, pasaportu yanında mı sorulmalı. Burada yetkili veteriner arkadaşlar var; bir endişeleri olduğunda gidip arkadaşlarımıza bunu sormaları ve gerekli bilgiyi almaları mümkün. Kesim esnasında da tabii ki arzumuz böyle seyyar kesimin olduğu yerlerde yapılması. Derinin mutlaka yüzülürken yara almadan yüzülmesi ve daha sonra tuzlanarak muhafaza edilmesi gerekir. Çünkü ciddi bir ekonomik değer deri” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk