• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Gençler tarımda olmak istiyor

Gençler tarımda olmak istiyor

Dünya Gazetesi yazarı Ali Ekber Yıldırım bugünkü köşe yazısında Sanayicilerin ve gençlerin tarıma artan ilgisini ortaya koyan bir yazı kaleme aldı. Yazarın konuyla ilgili yazısının bir bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

ABONE OL
24 Haziran 2022 12:25
Gençler tarımda olmak istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi ile birlikte tarıma farklı bir gözle bakılmaya başlandı. Daha önce tarımla pek ilgilenmeyen, bu alanda üretim, yatırım yapmayı düşünmeyen sanayiciler, iş insanları tarıma yoğun ilgi göstermeye başladı.

Dededen, aileden kalma araziler değer kazandı. Eskiden kimse ilgilenmezken şimdilerde paylaşılamayan varlıklar oldu. “Dededen kalma topraklarımız var onları nasıl değerlendirebiliriz?” sorusunu soranların sayısında ciddi artış var.

Toprak sahibi olmak, tarıma hoşgeldin bonusu 2022 yatırım yapmak “zenginlik” olarak kabul edilmeye başlandı. En dikkat çekici olanı ise iyi eğitim almış, dünya piyasalarını izleyen, teknoloji ile barışık gençlerin geleceğini tarımda aramaları. Ailesine ait arazileri nasıl değerlendirebilirim arayışları birçok genç sanayici veya iş insanını tarıma yönlendiriyor. Somut adım atanlar da var.

Tarımın gıdanın ne kadar önemli olduğunu, açlığın, kıtlığın tartışıldığı bugünlerde hem ekonomik hem de sosyal olarak ele alınması ve bu alanda bir şeyler yapılması gerektiğini düşünenlerin sayısı artıyor.

YAZININ TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN OKUYABİLRSİNİZ
https://www.dunya.com/kose-yazisi/sanayicilerin-ve-genclerin-tarima-ilgisi-artiyor/660888

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk