• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Ihlamur ağaçlarının yüzüne bakan yok

Ihlamur ağaçlarının yüzüne bakan yok

ABONE OL
14 Temmuz 2022 11:18
Ihlamur ağaçlarının yüzüne bakan yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’nın çeşitli park ve cadde kenarlarında ıhlamur ağaçları bulunuyor. Bu ağaçlar haziran ayının girmesiyle birlikte çiçek açtı. Ağaçların açtığı çiçekler muhteşem bir kokusu salgılarken, vatandaşlar bu güzel kokuyu içine çekmek için ağaçların altında yürüyüşe çıkıyor veya dinleniyor.

KİLOSU YÜZLERCE LİRA AMA KİMSE TOPLAMIYOR

Kışın çayı soğuk algınlığına karşı tüketilen ıhlamurların çiçeklerinin kilosu yüzlerce liradan satılıyor. Vatandaşlar kilosu yüzlerce lira olan bu ıhlamurları güzel kokusundan istifade etmek için toplamıyor. KOKUSU HER YERİ KAPLIYOR

Ihlamurlar her yıl çiçek açtığında Bursa sokakları muhteşem bir kokuyla kaplanıyor. Vatandaşlarda bu güzel kokuyu çiçekler dökülene kadar teneffüs ediyor.

“DAHA ÇOK EKİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Ihlamur çiçeklerinin çok güzel koktuğunu ifade eden Bursalılar “Şehrin parklarında ve caddelerinde ıhlamur ağacı var, bu ağaçlar çiçek açtığında çok güzel kokuyor. Bu ağaçların altında gezmek kokusunu teneffüs etmek çok keyifli. Biz güzelliği çiçekler dökülene kadar yaşıyoruz. Bu ıhlamur ağaçlarının daha çok ekilmesini talep ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk