• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Kurban Bayramı öncesi yine aynı senaryo! Et ve tavuk fiyatları artıyor
  • Ajans Tarım
  • Ekonomi
  • Kurban Bayramı öncesi yine aynı senaryo! Et ve tavuk fiyatları artıyor

Kurban Bayramı öncesi yine aynı senaryo! Et ve tavuk fiyatları artıyor

Kurban Bayramı yaklaşırken yine et ve tavuk fiyatlarında artış yaşanıyor. Fiyatların yükselmesinden dolayı satışlar düşerken, kasaplar yetkililerden konuya çözüm bulmasını istedi.

ABONE OL
16 Ağustos 2022 03:02
Kurban Bayramı öncesi yine aynı senaryo! Et ve tavuk fiyatları artıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Et ve tavuk fiyatlarında artış yaşanıyor. Satışlar düşerken et fiyatları da artmaya devam ediyor. Kasaplarda kıymanın kilosu 60-65 TL, tavuğun ise kilosu ise 16 TL’den alıcı buluyor. “YETKİLİLERİN EL ATMASINI İSTİYORUZ”Kurban Bayramı’nın yaklaştığı için et satışlarının düştüğünü ifade eden kasap Ümit Çatmabacak, “İşin enteresan kısmı satışlar düşerken et fiyatları ise üstüne koyarak her gün artıyor. Buna da bir şekilde engel olunmuyor. Yetkililerin bu işe el atmasını istiyoruz. Bizim talebimiz bu yönde. Et ve tavuk fiyatlarının çıkmasına dur diyen birini istiyoruz. Şu an kıymanın fiyatı 60-65 TL, kuşbaşı 65-70, antirkot 100 TL, kuzu pirzola 130 TL’den satıyoruz. Tavuk fiyatları ise kesimler az olduğun da artarken, kesimler çok olduğunda da artmaya başladı. Kesimler düşse de fiyat artıyor çıksa da fiyat artıyor. Tavuğun kilosu 16 TL, pirzola 20-22 TL, kanat 35 TL, bonfile 30 TL’den satıcı buluyor.” dedi.
“HAYVANCILIĞA YÖNELİM OLMAZSA FİYATLAR ARTAR”Çatmabacak, “Bunun sebepleri ise maliyetlerin artmasından dolayı. Fiyatların artmasının en büyük sebebi ise bunun olduğunu düşünüyorum. Köylünün hayvancılıktan uzaklaşmasının et fiyatlarının artmasında en önemli etken. Hayvancılığa yönelim olmaz ise et fiyatları her geçen gün artmaya devam edecektir. Önümüzdeki günlerde et fiyatlarında artış beklemiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Uğur Çetin

1xbetaz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk