• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: Elimizden geleni yapıyoruz
  • Ajans Tarım
  • Genel
  • Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: Elimizden geleni yapıyoruz

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: Elimizden geleni yapıyoruz

ABONE OL
30 Mart 2019 00:56
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: Elimizden geleni yapıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “200 büyükbaş hayvanı olan çiftliklerde 1 Ocak’tan itibaren kestiğiniz her hayvan için 250 lira biz size destek vereceğiz. 2016’da 200 lira verilmiş. Biz sizin problemlerinizi biliyoruz, çözmek için de elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Ardahan’a gelen Fakıbaba, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile toplantı salonunda bir araya gelen Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, Doğu Anadolu ve Güneydoğu’da hayvancılık ve tarımın önemine değindi.

Bakan Fakıbaba, bölgenin çocuğu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bir hemşehriniz olarak buralara değer verildiğinde neler yapılacağını bilen bir kişiyim. Bizler 15 yılda çok önemli mesafeler katettik. ‘Yeter mi?’ ‘Hayır yetmez.’ Daha fazla çalışıp daha fazla üretmemiz lazım. İnsanımızı daha fazla mutlu etmemiz lazım. Üreticiyi daha mutlu edebilecek çareler bulmak zorundayız. Bu bölgelere olan gezilerim emin olun siyasi değil. Hep çözüm odaklı olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır. ‘Ne zamana kadar?’ Görevden ayrılıncaya ve sizler tam mutlu oluncaya kadar. Bu görev benim için bir şeref ve namus meselesidir. Bir şeyi kafama koyduğum zaman gece gündüz durmadan çalışırım.”

Fakıbaba, 200 büyükbaş hayvanı olanlara kesim parası desteği sağlayacaklarını kaydederek, “200 büyükbaş hayvanı olan çiftliklerde 1 Ocak’tan itibaren kestiğiniz her hayvan için 250 lira biz size destek vereceğiz. 2016’da 200 lira verilmiş. Biz sizin problemlerinizi biliyoruz, çözmek için de elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Fakıbaba, Ardahan Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konukevi’nde basına kapalı gerçekleşen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısına katıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk