• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Nestle, rejeneratif tarıma 1,3 milyar dolar yatırım yapacak

Nestle, rejeneratif tarıma 1,3 milyar dolar yatırım yapacak

Nestle çiftçilerinin ve tedarikçilerinin rejeneratif tarım uygulamalarına geçişine yardımcı olmak için önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 1,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

ABONE OL
23 Kasım 2022 19:05
Nestle, rejeneratif tarıma 1,3 milyar dolar yatırım yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VEVEY, İSVİÇRE – Nestle SA, çiftçilerinin ve tedarikçilerinin rejeneratif tarım uygulamalarına geçişine yardımcı olmak için önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 1,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Dünyanın en büyük gıda şirketi, çabalarının öncelikle üç girişime odaklanacağını söyledi. İlk olarak Nestle, daha çevre dostu ürünler ve üretim uygulamaları geliştirmek için araştırma ve geliştirme personeli ve tarım uzmanları ağını kullanacak. Bu Coinbar yatırımlar daha düşük çevresel etkiye sahip daha yüksek verimli kahve ve kakao çeşitlerini ve süt ürünleri tedarik zincirindeki emisyonları azaltmak için çözümlerin değerlendirilmesini içerebilir. Nestle ayrıca eğitim sunacağını ve üreticilerin yerel olarak uyarlanabilecek bilgiyi ve en iyi uygulamaları paylaşmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Rejeneratif tarım uygulamalarına geçişin riskler ve maliyetler getirdiğini kabul eden Nestle, çiftçilerle ortak yatırım yaparak, kredi vermeyi kolaylaştırarak veya gerekli ekipman için kredi alınmasına yardımcı olarak çiftçileri destekleyeceğini de söyledi. Son olarak Nestle, rejeneratif tarım uygulamaları kullanılarak üretilen mallar için prim ödemeyi de taahhüt etti.

Şirket, “Bu, çiftçileri yalnızca bileşenlerin miktarı ve kalitesi için değil, aynı zamanda toprak koruma, su yönetimi ve karbon tutma yoluyla çevreye sağladıkları faydalar için de ödüllendirmek anlamına geliyor” dedi.

Şirkete göre, tarım, Nestle’nin toplam sera gazı emisyonlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor ve bunun yaklaşık yarısını süt ve hayvancılık oluşturuyor. Yönetim, girişimlerinin şirketin 2030 yılına kadar emisyonlarını yarıya indirme ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon elde etme hedefine ulaşmasına yardımcı olacağını umuyor.

CEO Mark Schneider, “Küresel olarak çiftçi topluluklarıyla uzun süredir devam eden ortaklıklarımızla, çevre için ve insanlar için iyi olan çiftçilik uygulamalarına desteğimizi artırmak istiyoruz” dedi. “Adil bir geçişi mümkün kılmak adına, dünya çapında rejeneratif tarıma geçişle ilgili riskleri ve maliyetleri üstlenen çiftçileri desteklememiz hayati önem taşıyor.” dedi.

Nestle ve PepsiCo, rejeneratif tarım uygulamalarının gelişimini vurgulayan tek büyük gıda işleyicisi değil. General Mills, Inc., Minneapolis, sürdürülebilir tarım uygulamalarını 2030 yılına kadar bir milyon akrelik (1 akre yaklaşık 4 dönümdür) tarım arazisine ilerletme hedefi belirlemiştir. Unilever PLC, Londra, tüm tedarikçiler için bir Yenileyici Tarım Kodu getirmeyi taahhüt etmiştir ve ortaklarıyla birlikte çalışarak, 2030 yılına kadar biyolojik olarak parçalanabilen ürün formülasyonlarıyla ilgilenmektedir.

https://www.foodbusinessnews.net/articles/19616-nestle-to-invest-13-billion-in-regenerative-agriculture

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk