• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Tarım Politikası Bakanından Ukraynalılara: Topraklarınızı satmayın
  • Ajans Tarım
  • Dünya
  • Tarım Politikası Bakanından Ukraynalılara: Topraklarınızı satmayın

Tarım Politikası Bakanından Ukraynalılara: Topraklarınızı satmayın

Ukrayna Tarım Politikası Bakanı Roman Leşçenko, Ukrayna vatandaşlarına değeri sebebiyle en büyük mevduatın toprakları olduğunu ve satmamalarını tavsiye etti..

ABONE OL
29 Haziran 2021 17:06
Tarım Politikası Bakanından Ukraynalılara: Topraklarınızı satmayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Ukrayna 24” TV kanalında bir yayınında konuşan Bakan “Hiçbir koşulda arazinizi satmayın, sahip olduğunuz en büyük değer, bu en büyük banka mevduatı” dedi.

Leşçenko ayrıca ülkede yayılan manipülasyonlara, birinin iddiaya göre araziyi elinden alabileceğine veya yabancı bankalar tarafından satın alınacağına inanmamaya da çağırarak “Yabancı bankalara kısıtlamalar getirdik, tüm kayıtları, tüm verileri açtık. Ve toplum kimin vergi ödediğini, arazinin sahibinin kim olduğunu görecek” dedi.

Ukraynalıların gerçekte kimin yararlanıcı olduğunu görür görmez tüm soruların ortadan kalkacağına inandığını söyleyerek “Çin veya Arap ülkelerine vagonlarla ihraç edilmesi planlanan toprak tabakasıyla ilgili ayrı bir soru var. Kanunda sertifikalı müteahhitler ve kontrol sistemi ile ilgili ayrı normlar belirledik.” dedi.

Başka bir manipülasyonun yabancılarla ilgili olduğunu söyleyen Bakan “1 Temmuz’dan itibaren yabancılara izin verileceği bir manipülasyon. İnsanlara şunu söylüyoruz, bu sahtekarlıklara inanmayın, yabancı yok; yabancıların kabulünün yalnızca Ukrayna’da yapılacak bir referandum yoluyla olduğunu açıkça belirttik ”dedi.

1 Temmuz’dan itibaren “gökyüzü delinmeyecek” ve küresel olarak hiçbir şey değişmeyecek diyen bakan; sadece Ukraynalıların toprak mülkiyeti hakkına sahip olacağını da ekledi.

ukrhaber.com

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk