• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
Tarım ve Orman Bakanlığın’da Görev Değişiklikleri

Tarım ve Orman Bakanlığın’da Görev Değişiklikleri

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan 20 Nisan 2023 tarihli atama kararnamesine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı ana hizmet birimleri,bağlı ve ilgili kuruluşlarında önemli değişiklikler yaşandı.

ABONE OL
20 Nisan 2023 09:49
Tarım ve Orman Bakanlığın’da Görev Değişiklikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan 20 Nisan 2023 tarihli atama kararnamesine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı ana hizmet birimleri,bağlı ve ilgili kuruluşlarında önemli değişiklikler yaşandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda gerçekleşen değişiklikler sonucu, üç Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı görevlerinden alındı. Görevden alınan isimler arasında Hasan KANCA, Muhammed ÇOLAK ve Mustafa BULUT yer aldı.

Bakanlıkta açık bulunan Başmüfettişliklere, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atamalar yapılırken , Müfettiş Yardımcıları Orhan Burak ÖNEY, Mehmet Alparslan BİLGİÇ ve Gökhan ARAZ yeterlik sınavında başarı gösterdikleri için Müfettişliklere atandı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliklerine Kamer ERTURAN İBRİŞİM ve Hakan NALBANTOĞLU, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına Erkan İÇÖZ ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığına Lütfi AKÇA atandı.

Ayrıca, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün VIII., XX. ve XXII. Bölge Müdürlüklerine sırasıyla Oğuzhan YAVUZ, Kazım DOĞRU ve Cengiz Han KILIÇASLAN atanırken, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde görev değişiklikleri yaşandı. Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cemal ÇALIK görevinden alınırken, Mustafa KAYHAN Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve yönetim kurulu Başkanı olarak atanmıştır. İbrahim SARITOSUN da Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atanırken, Ahmet KALKAN ise Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk