• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • DİĞER
GÜVENLİ KORİDOR OLUŞTURMA PROJESİ

GÜVENLİ KORİDOR OLUŞTURMA PROJESİ

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna tarım ürünlerinin deniz yoluyla ihracı için güvenli koridor oluşturulması projesine bilhassa önem atfettiğini belirtti

ABONE OL
31 Mayıs 2022 08:11
GÜVENLİ KORİDOR OLUŞTURMA PROJESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, son gelişmeler ele alındı.
“ARABULUCULUK DAHİL, İHTİYAÇ DUYULAN DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşındaki son gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Ukrayna ile Rusya arasında müzakerelerin devamı için şu ana kadar her türlü çabayı sergilediklerini, bundan sonra da arabuluculuk dahil, ihtiyaç duyulan desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.
“UKRAYNA TARIM ÜRÜNLERİNİN DENİZ YOLUYLA İHRACI İÇİN GÜVENLİ KORİDOR..”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna tarım ürünlerinin deniz yoluyla ihracı için güvenli koridor oluşturulması projesine bilhassa önem atfettiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafların ve Birleşmiş Milletler’in iştirakiyle oluşturulacak Kontrol Merkezi’ne katılmaya ve merkeze İstanbul’da ev sahipliği yapmaya ilke olarak olumlu baktıklarını dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk